مقدمه:

آجر سفال اصفهان که با نام تیغه سفالی نیز شناخته می شود از جمله پر کاربرد ترین متریال در صنعت ساختمان سازی می باشد. گفتنی است که این محصول در ساخت تیغه های ساختمانی بیشترین کارایی را دارد و برای ساخت تیغه های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاملا مشخص است که آجر سفال یا آجر اصفهان از جمله مصالح مهم ساختمانی است. به دلیل اهمیت این موضوع و همچنین به دلیل کاربرد منحصر به فرد این آجر در این نوشته بر آن هستیم تا از آجر سفال اصفهان بیشتر بگوییم. همراه ما بمانید.

 

آجر سفال اصفهان، مزایا و کاربردها

آجر سفال اصفهان، مزایا و کاربردها

آجر سفال اصفهان، مزایا و کاربردها

آجر سفال اصفهان در گروه آجر های رسی قرار می گیرد. خاک رس مرغوب اصفهان متریالی است که آجر های رسی با بهره از آن ساخته می شوند. این نوع آجر کاربردهای فراوانی در صنعت ساختمان سازی دارد. از جمله اینکه چه برای ساخت دیوارهای توکار و چه برای ساخت دیوارهای روکار از این آیتم استفاده می شود.

مزایای استفاده از این آجر

 • آجر سفال اصفهان قیمت مناسبی دارد و استفاده کردن از آن با منفعت اقتصادی همراه می باشد.

 • این متریال نوعی عایق حرارتی است. در واقع سوراخ های موجود بر روی آن باعث می شوند تا جریان هوا به دام بیفتد. از اینرو استفاده کردن از آجر اصفهان در مناطق گرم و خشک به شدت توصیه می شود.

 • آجر اصفهان از خاک رس تهیه شده است. این نوع خاک وزن پایینی دارد. وزن پایین مصالح ساختمانی به کاهش هزینه تمام شده ی ساخت یک بنا کمک ویژه ای می کند.

 • علاوه بر عایق حرارتی می توان گفت که آجر سفال اصفهان به دلیل برخورداری از حفره به عنوان عایق صدا نیز عمل می کند.

 • آجر سفال اصفهان سبک است و از چسبندگی خوبی برخوردار می باشد. از اینرو استفاده از آن به صرفه جویی در بکار بردن ملات نیز منجر می شود.

 

مهمترین معیارها برای تشخیص آجر سفال خوب و با کیفیت

مهمترین معیارها برای تشخیص آجر سفال خوب و با کیفیت

 چه معیارهایی برای تشخیص آجر سفال خوب و با کیفیت وجود دارد؟

 • اگر قصد دارید آجر سفال، آجر سه گل، آجر لفتون و یا آجر ده سوراخ بخرید باید توجه کنید که رنگ آجر یکنواخت و ظاهر آن بدون ترک باشد.

 • در زمان خرید آجر سفال اصفهان توجه داشته باشید که گوشه های هر بلوک حالت قائم داشته باشد.

 • آجرهای سفال را در ابعاد مختلف و گوناگون می سازند. با این حال نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که ابعاد واقعی بلوک باید توسط فروشنده و بطور دقیق گزارش شوند. این عمل باعث می شود تا قیمت واقعی بلوک های سفالی بطور دقیق تری تعیین گردد.

 • بعضی از کارخانه ها و تولید کننده ها برای ساخت آجر از متریال بی کیفیت و غیر استاندارد استفاده می کنند. یا احتمال دارد که دستگاه های تولید کننده شان کیفیت نازلی داشته باشند. از اینرو ممکن است ضخامت آجر های تولید شده توسط آنها دچار افزایش شود. این مهم ازدیاد وزن آجرها را در پی دارد و آن را از حالت استاندارد خارج می کند.

 • آجر سفال اصفهان ابعاد مختلفی دارد. با این حال 10 در 20 در 20، 15 در 20 در 20، و 7 در 20 در 20 متداول ترین ابعاد این قبیل آجر می باشد.

 • لازم به ذکر است که شما می توانید مرغوب ترین و با کیفیت ترین نوع آجر را از کارخانه آجر سفال تهیه نمایید.

دیوار چینی با آجر سفال از چه نقاط مثبتی برخوردار است؟

همانطور که قبل تر نیز به این نکته اشاره کردیم دیوار چینی با آجر اصفهان به دلیل سبکی وزن آجرها از مزایای بیشتری برخوردار است. کما اینکه از این آجر می توان در ساخت دیوارهای حائل و غیر حائل استفاده کرد.

آجر سفال اصفهان از جمله مصالح ساختمانی در دسترس است و تقریبا در هر مصالح فروشی می توان آن را پیدا کرد. همچنین آجر سفال اصفهان عایق صوتی و حرارتی مناسبی است.

گفتنی است که آجر ده سوراخ و آجر لفتون جزو آجرهای نما هستند. از اینرو پس از ساخت دیوار دیگر نیازی به نماکاری نخواهد بود. این مورد به طرز محسوسی در کاهش هزینه نهایی بنای ساختمان اثرگذار می باشد.

 

 

آجر سفال اصفهان به چه شیوه ای ساخته می شود؟

در گذشته آجر را به روش دستی تهیه می کردند. از اینرو خاک و آب را با یکدیگر ترکیب نموده و درون قالب

می ریختند. قالب ها را به کوره سنتی آجر پزی می بردند و محصول نهایی آجر دست ساز بود.

امروزه همه چیز فرق کرده و دیگر آجر ها را به روش سنتی نمی سازند. امروزه آجر سفال، آجر ده سوراخ و آجر لفتون را درون کوره های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می سازند.

گفتنی است که اتوماتیک شدن ابزار کار باعث شده تا محصول نهایی کیفیت بیشتری داشته باشد. به همین خاطر آجر سفال اصفهان امروزه کیفیت فوق العاده ای دارد.

 

قیمت آجر سفال اصفهان

قیمت آجر سفال اصفهان

 

برای استعلام قیمت و مشاوره خرید انواع آجر سفال اصفهان میتوانید با کارشناسان فروش شرکت توحید سفال اصفهان تماس حاصل نمایید

مشاوره و مدیریت فروش ۰۹۱۳۴۰۵۵۲۱۶ و ۰۹۱۳۹۷۵۰۱۹۸

 

قیمت آجر سفال اصفهان چقدر است؟

عوامل متعددی بر قیمت آجر سفال اصفهان تاثیرگذار هستند که از این میان می توان کیفیت و ابعاد را مهمترین این عوامل نامگذاری کرد. با این حال هر چه ابعاد بزرگتر و کیفیت آجر سفال بیشتر باشد به طبع قیمت آجر سفال گران تر خواهد بود. در سوی دیگر هر چه ابعاد کوچک تر و کیفیت پایین تر باشد به طبع قیمت آجر سفال ارزان تر خواهد بود.

 

جمع بندی و نتیجه گیری:

 • آجر سفال اصفهان در شکل ها و ابعاد مختلفی ساخته می شود. آجر سفال، آجر اصفهان، آجر سه گل، آجر ده سوراخ و آجر لفتون اسامی و انواع مختلف این متریال می باشند.

 • از مهمترین مزایای این آجر می توان به قیمت مناسب اشاره کرد. کما اینکه آجر سفال اصفهان قیمت مناسبی دارد و استفاده کردن از آن با منفعت اقتصادی همراه می باشد.

 • آجر سفال اصفهان در گروه مصالح ساختمانی در دسترس قرار می گیرد و تقریبا در هر مصالح فروشی می توان آن را پیدا کرد.

 • این آیتم از چسبندگی بسیار خوبی برخوردار است. لذا استفاده از آن به صرفه جویی در بکار بردن ملات منجر می شود.

 • آجر سفال یا آجر اصفهان به دلیل برخورداری از حفره بر روی سطح به عنوان عایق صوتی و حرارتی عمل می کند.

 • برای تهیه آجر سفال حتما باید به فروشگاه ها و نمایندگی های مجاز مراجعه نمود. شما برای تهیه آن می توانید به کارخانه آجر سفال مراجعه کنید.